Poslušajte pjesmu Let it go

Dan škole

U petak, 8. lipnja 2018. godine, svečanom priredbom u holu škole obilježen je Dan škole.  Svečanom priredbom je zaokružena jedna vrlo uspješna godina, koju su obilježili brojni uspjesi naših učenika i djelatnika, a koji su proizašli iz njihovog konstantnog rada, truda, znanja i stručnosti.

Sve prisutne uvodnim govorom pozdravio je ravnatelj Ivan Paradi, a program priredbe su više nego uspješno realizirali učenici OŠ Bedekovčina –  mali i veliki tamburaški orkestar, učenici 2.a koji su pripremili igrokaz pod nazivom „Ogledalce“ i plesnu točku „Witch Doctor“, učenici Dramsko – recitatorske grupe nižih razreda koji su izveli recitacije „Stiže nam ljeto“ i „Lipanj“ te igrokaz „Đače“, učenici 4.p pripremili su igrokaz „Naj me prepuvedati“, Recitatorska grupa (učenici 5-ih i 7-ih razreda) igrokaz naslova „Panika u Strahogradu“, a skladbe s kojima je nastupao na državnoj smotri Glazbene mladeži izveo je Pjevački zbor. Svojim izvedbama obradovala nas je i Vokalna skupina naše škole.

Ravnatelj Ivan Paradi u svom govoru naglasio je kako je školska godina bila veoma uspješna, što su pokazali rezultati natjecanja. Na natjecanjima u organizaciji AZOO, na školskoj razini sudjelovalo je ukupno 96 učenika naše škole iz 12 predmeta ili programa. Na županijskoj razini našu školu je predstavljalo ukupno 64 učenika iz  13 premeta/programa, a sa sportašima i robotičarima nestvarnih 112 učenika! Na državnoj razini školu je predstavljalo 30 učenika iz 4 predmeta ili programa. Svi ovi brojevi su još veći kada se pribroje razni festivali, natječaji i programi drugih organizatora.

Učiteljsko vijeće OŠ Bedekovčina donijelo je odluku o nagrađivanju učenika i ekipa koji su na županijskim natjecanjima osvojili jedno od prva 3 mjesta ili su predstavljali školu na državnim natjecanjima i smotrama u organizaciji ili suorganizaciji AZOO-a ili HŠSS. Na priredbi su tako voditeljima sportskih ekipa i pjevačkog zbora svečano uručene plakete, a učenicima nagrade.

Plakete su dobili:

1. – za osvojeno 2. mjesto na ŽN – ženska košarkaška ekipa – D. Petrovečki

2. za osvojeno 1. mjesto na ŽN – ženska šahovska ekipa – I. Biljan

3. za osvojeno 2. mjesto na ŽN – muška rukometna ekipa i osvojeno 1. mjesto – ženska rukometna ekipa – D. Škrlec

4. za osvojeno 1. mjesto na županijskoj razini i nastup na državnoj razini Glazbenih svečanosti hrvatske mladeži – Pjevački zbor OŠ Bedekovčina – I. Tomašković

Nagrade su dobili:

1. Tomo Čajko – za uspješno sudjelovanje i predstavljanje škole na državnoj smotri Projekata iz područja građanskog odgoja

2. Iva Žagar - za uspješno sudjelovanje i predstavljanje škole na državnoj smotri Projekata iz područja građanskog odgoja

3. Tatjana Jurić - za uspješno sudjelovanje i predstavljanje škole na državnoj smotri Projekata iz područja građanskog odgoja

4. Tamara Žegrec– za uspješno sudjelovanje i predstavljanje škole na državnoj smotri Projekata iz područja građanskog odgoja

5. Dora Dominko–2. mjesto na ŽN iz biologije

6. Dina Janđel – 3. mjesto na ŽN iz hrvatskoga jezika

7. Lorena Majdak – 1. mjesto na u KZŽ na likovnom natječaju Hrvatska kakvu želimo, Ministarstva regionalnog razvoja i AZOO-a

8. Marija Ban – državna smotra LiDraNo – literarni rad

Nagradu je dobila i naša najuspješnija učenica – Anamarija Kic. Samo u ovoj školskoj godini sudjelovala je na županijskom natjecanju iz EJ, rad joj je odabran na županijsku razinu LiDraNo, na županijskom natjecanju iz biologije je osvojila 3., iz  HJ je osvojila 2. mjesto, a iz fizike i matematike je bila županijski prvak. Bila je članica šahovske te rukometne i košarkaške ekipe.

Slike s priredbe možete pogledati u foto galeriji.

objavio: Silvija Ilić   datum: 15. 6. 2018.